Bu yalanı tanıyoruz! İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’dan Filistin’e ‘kimyasal silah’ yalanı

  • HABER7

İşgalci İsrail ordusunun Gazze’deki soykırım saldırıları 16’ıncı gününde devam ederken, hastaneleri, okulları, camileri, evleri, iş yerlerini yasaklı fosfor bombalarıyla vuran siyonistler tuhaf bahanelerin arkasına saklanmaya başladı.

İsrail Cumhurbaşkanı ve eski İsrail Yahudi Ajansı Başkanı Yitzak Herzog, “İsrail cumhurbaşkanı, Hamas savaşçılarının kimyasal silah yapımına ilişkin talimatlar taşıdığını” iddia etti.

Yahudi medya baronu Rupert Murdoch’a ait İngiltere merkezli Sky News’e konuşan Herzog, Hamas’ın “siyanürle silah yaptığını” öne sürdü.

El Kaide’ye ait olduğunu savunduğu 2003 tarihli bilinen kılavuzu ekrana yansıtarak konuşan Herzog, “Bu El Kaide malzemesi. Resmi El Kaide malzemesi. Biz DEAŞ, El Kaide ve Hamas ile uğraşıyoruz” dedi.

Herzog, “Nasıl çalıştırılacağına ve siyanürle profesyonel olmayan bir tür kimyasal silahın nasıl yaratılacağına dair verilen talimatlara baktığımızda durum ne kadar şok edici.” ifadelerini kullandı.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, El Kaide ile Hamas öğütleri arasında nasıl bağlantı kurduğuna ilişkin somut bir bilgi veremedi.

BU YALANI TANIYORUZ

ABD’nin 2003 yılında dünyayı Irak’ı işgaline ikna etmek için kullandığı “kimyasal silah” argümanını siyonist Herzog’un da benzer şekilde dillendirmesi manidar karşılandı.

Dönemin Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in ordusunun envanterinde kimyasal silahlar bulunduğunu iddia eden ABD kuvvetleri, Irak’a girerek 1 milyon Müslümanı katletti. Bölgede PKK’ya alan açan ABD, siyasi kaos bırakarak Irak’tan çekildi.

Kimyasal silahları aramaktan sorumlu Albay Richard McPhee 2011’de Al Jazeera’ye yaptığı itirafta, sadece koruyucu kıyafet ve ekipmanlara ulaşabildiklerini, herhangi bir kimyevi silahın üretildiği merkezin bulunamadığını söyledi.

FOSFORLU YALANCI

Yıllar boyunca sapan ve taşlarla İsrail’e direnen Filistinlilere “kimyasal silah” ithamında bulunan İsrail, savaşta yasaklı olan fosfor bombalarını canlı yayında dünyanın gözü önünde Gazze’de kullanıyor.

İsrail ordusu; dumanını teneffüs eden kişinin havasızlıktan boğulduğu, yanmanın vücut içerisinden cildin altında sürdüğü, insan vücudunda yanmanın bir kez başlayınca asla durdurulamadığı kimyasal silahları Gazze’de sivillerin üzerine fırlatıyor.

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), İsrail’in, Gazze ve Lübnan’daki askeri operasyonlarında beyaz fosfor kullandığını belirtmişti. HRW’den yapılan açıklamada, “İsrail, Gazze ve Lübnan’daki askeri operasyonlarında beyaz fosfor kullanarak sivilleri ciddi ve uzun süreli yaralanma riskiyle karşı karşıya bıraktı.” ifadesine yer verilmişti.

Uluslararası Af Örgütü de Gazze’yi vuran İsrail askeri birliklerinin beyaz fosforlu top mermileriyle donatıldığını doğrulayarak, “Beyaz fosfor, korkunç acılara ve hayat değiştiren yaralanmalara neden olur ve su ile söndürülemez. İşte bu yüzden beyaz fosfor, sivil alanlarda asla kullanılmamalıdır.” uyarısında bulunmuştu.

NE SÖYLEDİLERSE YALAN ÇIKTI

Gazze’ye yönelik saldırılarının yanı sıra yalan terörü estiren İsrail’in ‘devlet’ nezdinde ürettiği bütün söylemler yalan çıktı.

Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu’nda, Süpernova festivalindeki insanların katledildiği, Hamas’ın İsrailli 40 bebeğin kafasını kestiği, Gazze’de 471 kişinin şehit edildiği el-Ehli Baptist hastanesini vuran füzenin Hamas tarafından atıldığı, İsrailli kadını rehin alan Kassam direnişçisinin “onu tecavüz için ayıralım” dediğine dair öne çıkan onlarca iddiası yalan çıktı.

İşte İsrail’in son 16 günlük yalanlarını deşifre eden haberlerimiz:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir