Seri cinayette öldürülen kişinin kimliği 27 yıl sonra tespit edildi

ABD’nin New York eyaletinin Long Island bölgesinde aydınlatılamayan ‘Gilgo Beach seri cinayetleri’nde öldürülen kişilerden birinin kimliği 27 yıl sonra tespit edildi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, cinayetler kapsamında şüpheli Rex Heuermann’ın 13 Temmuz’da gözaltına alınmasının ardından, bölgede işlenen ve yıllardır çözülemeyen seri cinayetlerde bir kişinin daha kimliği ortaya çıkarıldı. Suffolk County Bölge Savcısı Ray Tierney, konuya dair basına yaptığı açıklamada, 1996’da kaybolan 34 yaşındaki Karen Vergata’nın DNA testi sonucu kimlik tespitinin yapılabildiğini kaydetti.

‘HALİHAZIRDA SUÇLAMA YÖNELTİLEN KİMSE YOK’

Savcı Tierney, Heuermann’ı Vergata’nın öldürülmesiyle ilişkilendirmezken, soruşturmanın gizliliği gerekçesiyle herhangi bir şüphelinin olup olmadığına dair bilgi vermedi. Halihazırda herhangi bir kişiye yönelik suçlama olmadığını ve davayla ilgili çalışmaların süreceğini vurgulayan Tierney, “Sadece Vergata’yı değil, Gilgo Beach’teki tüm kurbanları anmamızın ve onurlandırmamızın önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Long Island’ın güneyindeki sahilde 2010’dan sonra değişik zamanlarda sekiz kadın ile bir erkek ve bir çocuk olmak üzere en az 10 insan kalıntısı bulunmuş, esrarı çözülemeyen bu ‘Gilgo Beach seri cinayetleri’ halk arasında korkuya neden olmuştu.

Güvenlik güçleri, 13 Temmuz’da, New York’ta bir mimarlık şirketinin sahibi 59 yaşındaki Rex Heuermann’ı, söz konusu çözülmemiş cinayetlerden en az 3’ü ile bağlantılı olduğu şüphesiyle gözaltına almıştı. Heuermann, savcılığın kendisine yönelttiği 3 kadınla ilgili 1’inci ve 2’nci derece cinayet suçlamalarını reddetmiş, Heuermann’ın kefaletsiz tutukluluk halinin devamına karar verilmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir