‘Kızıl Ajan’ ile arkadaş mıydı? Bill Gates’in sevgilisi ünlü Rus casusla yan yana

MICROSOFT’un kurucusu Bill Gates’in bir zamanlar gizli sevgilisi olduğu söylenen kendinden 30 yaş küçük Rus asıllı briç oyuncusu Mila Antonova’nın Rusya’nın meşhur ajanı Kızıl Anna lakaplı Anna Chapman ile fotoğrafının ortaya çıkması akıl karıştırdı.

SORU İŞARETLERİ

Geçtiğimiz günlerde ABD’de cinsel istismar, fuhuş ve insan kaçakçılığı suçlamalarından tutuklu bulunduğu cezaevinde 2019’da intihar eden iş insanı Jeffrey Epstein’in, ünlü işinsanı Bill Gates’i “Rus kadınla ilişkini ifşa ederim” diye tehdit ettiğini gösteren gizli yazışmalar ortaya çıkmıştı. Mila Antonova ile Anna Chapman’ın New York sokaklarında çekilmiş fotoğrafını yayınlayan İngiliz Daily Mail’e göre bu kare Bill Gates’in aşk kaçamağıyla ilgili soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

CASUSLUK ŞEBEKESİ

67 yaşındaki Gates’in Mila Antonova’nın (39) Anna Chapman ile olası bağlantısını bilip bilmediği bilinmiyor. Nitekim Antonova’nın da Chapman’ın durumundan haberdar olup olmadığı bilinmiyor. Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 2010 yılında Anna Chapman’ın da üyesi olduğu bir Rus casusluk şebekesini ortaya çıkarmış ve grup Rusya’ya sınır dışı edilmişti. Rusya doğumlu olan Chapman, bir İngiliz vatandaşı ile evlendikten sonra ABD’ye yerleşmiş ve geniş bir iletişim ağına sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Chapman ile Antonova’nın yollarının nasıl kesiştiği ise net değil.

BRİÇ TURNUVASI

2000-05 yılları arasında Rusya’nın Samara bölgesindeki Togliatti İşletme Enstitüsü’nde eğitim gören Mila Antonova, bir yıl sonra ise New York’a yerleşiyor. Bill Gates ile yollarının ise 2009 yılında Washington’da yapılan Kuzey Amerika Briç Şampiyonası’nda kesiştiği tahmin ediliyor. Microsoft’un kurucularından olan Bill Gates de briç merakıyla tanınıyor.

BILL GATES EVLİYDİ

Bill Gates o dönemde üç çocuğunun annesi Melinda ile evliydi. Bill Gates ve Mila, yedi ay sonra bu kez Nevada’nın Reno kentindeki briç turnuvasında yan yana görülüyor. Birkaç ay sonra New York’ta yapılan bir etkinlikte konuşan Mila, Gates’i kastederek “İki yıl önce herkese ‘Bu adam ile tanışacağım’ dedim. Kimse bana inanmadı. Geçen yıl, Washington’daki turnuvada ona karşı oynadım. Onu yenemedim ama tekme atmaya çalıştım” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir