İddianame hazır: Temizlik görevlisine atılan tokadın cezası 5 yıl

İzmir’in Buca ilçesinde çalışan temizlik görevlisi, evli ve 2 çocuk babası İrfan Güneç, 8 Ocak’ta mesai arkadaşlarıyla, at yarışlarının ardından hipodromda temizliğe başladı. Bu sırada, temizlik yapıldığı için başka yönden gitmesi konusunda uyarılan Melih D., iddiaya göre, işçilerden Güneç’in yanına gelip tehdit ve küfredip, tokat attı. O anlar, çevredeki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Güneç, avukatı ve çalıştığı temizlik firmasının yetkilisiyle Buca Şirinyer Polis Merkezi Amirliği’ne gidip şikayetçi oldu. DHA’da yer alan habere göre, soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamede, savcı, Melih D. hakkında ‘basit yaralama’, basit tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası istedi. İzmir 49’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nce iddianame kabul edildi.

İddianamede kamera kayıtlarından da görüldüğü üzere sanığın, İrfan Güneç’e tokat atmasıyla ‘kasten yaralama’ eylemini gerçekleştiğini, herkesin duyabileceği ortamda sanığın Güneç’in şeref ve saygınlığını sinkaflı küfürlerle zedelediği, son olarak ‘seninle görüşeceğiz’ sözüyle de tehdit eylemini gerçekleştirdiğine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir